Przejdź do treści

KURS ZIMOWY TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ

Chodzisz po górach latem, ale chcesz spróbować swoich sił w zimowych warunkach? Planujesz Tatry zimą, ale nie wiesz od czego zacząć? Kurs zimowy turystyki wysokogórskiej jest skierowany do osób doświadczonych turystycznie, które chcą poszerzyć swoją działalność o zimę.

KURS ZIMOWY ZAAWANSOWANEJ TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ

Ukończyłeś kurs zimowy turystyki wysokogórskiej i chcesz dalej poszerzać swoją wiedzę? Kurs zimowy zaawansowanej turystyki wysokogórskiej to kolejny krok na Twojej zimowej ścieżce górskiej kariery. Uzupełnisz swoją wiedzę o umiejętność posługiwania się prostym sprzętem asekuracyjnym w terenie o charakterze wysokogórskim, ale jeszcze nie wspinaczkowym.

KURS LAWINOWY I NAWIGACYJNY

Planujesz zimowe wycieczki w Tatry i zastanawiasz się nad odpowiednim przygotowaniem? Zima w najwyższych górach Polski wymaga większych umiejętności, orientacji w terenie oraz wiedzy o profilaktyce lawinowej i zasadach postępowania w sytuacjach awaryjnych. Lawiny należą do jednych z nich, a szybka i prawidłowa reakcja może uratować życie, nie tylko Twoje, ale i Twoich towarzyszy.

KURS ZIMOWY TATERNICTWA

Ukończyłeś letni kurs taternicki i już planujesz co dalej? Kurs zimowy taternictwa to naturalny krok w rozwoju górskiej kariery. Nadal jesteś pod wrażeniem pięknych tatrzańskich wspinaczek, pamiętasz jeszcze to uczucie po ukończeniu drogi? Wiesz już, że z Tatrami chcesz związać się na dłużej, także zimowo? Nie czekaj i już teraz zapisz się na kurs zimowy taternictwa składający się z dwóch etapów szkolenia.

KURS WSPINANIA LODOWEGO

Wspinasz się w skałach i marzy Ci się działanie w lodzie? Zdjęcia z lodospadów sprawiają, że chcesz tam być? Jeśli chcesz spróbować zapisz się na kurs wspinania lodowego podzielony na dwa etapy. Jaki jest konieczny warunek dla I etapu? Ukończony kurs wspinaczki skalnej według programu PZA oraz kurs lawinowy. Obydwa etapy szkolenia pozwolą Ci samodzielnie osadzać punkty, budować stanowisko, asekurować w lodzie, a także prowadzić wielowyciągowe drogi.

KURS NARCIARSTWA WYSOKOGÓRSKIEGO

Jeździsz na nartach, ale marzy Ci się zakładanie własnego śladu w świeżym puchu? Chcesz poznać tatrzańskie klasyki, a zimą chętnie przerzucisz się z butów na narty i foki? Postaw na kurs narciarstwa wysokogórskiego, aby zweryfikować swoje umiejętności w terenie, nauczyć się podchodzenia, przepinania oraz zjazdu poza przygotowaną trasą. Dodatkowo zyskasz wiedzę o podstawach ratownictwa lawinowego. Jeśli chcesz zdobyć pełną wiedzę na temat poruszania się po Tatrach na nartach skiturowych uzupełnij kurs o II etap.

KURS PIERWSZEJ POMOCY GÓRSKIEJ

Chodzisz zimą po Tatrach? Chcesz poszerzać swoją wiedzę i wyrobić w sobie prawidłowe zachowania w sytuacjach awaryjnych? Kurs pierwszej pomocy górskiej przygotuje Cię do działania w razie zachorowań lub urazów typowych dla poruszania się w zimowych warunkach. Dowiedz się jak postępować w przypadku podejrzenia hipotermii, przy urazach czy odmrożeniach, a także w przypadku wyczerpania czy odwodnienia. Skorzystaj z wykładów, zajęć praktycznych i terenowych pod okiem doświadczonych ratowników.